Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies. Wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.

Foto galeria - wzór mondurowy i wyposażenia

Dyskusja na temat umundurowania.

Moderatorzy: Staszek, Moderatorzy

Postprzez myta2 » 5 mar 2008, o 01:10

może coś się zmieniło jak ja kupowałem to wyboru mi nie dali (nie tak dawno jakie 3-4 miesiące temu)
Avatar użytkownika
myta2
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 926
Dołączył(a): 4 paź 2007, o 22:32
Lokalizacja: Swarzędz k.Poznania

Postprzez Ułan świętokrzyski » 5 mar 2008, o 09:07

Wybór w Hero był w 2003 roku! Wtedy tam czapkę szyłem. Ale teraz po prostu chyba nie mieli innych. W Krakowie facet pyta, czy okuty, czy nie. Nieokuty jest po prostu zszywany! HERO bardziej idzie w ilość nie w jakość!
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez Łuki » 5 mar 2008, o 09:16

Wczoraj w stajni oglądaliśmy i przymierzaliśmy rogatywkę Piotra. W rzeczywistości jest znacznie fajniejsza niż na zdjęciu. Aż mu powoli zazdroszczę zakupu :-)
Avatar użytkownika
Łuki
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 283
Dołączył(a): 16 lip 2007, o 16:04
Lokalizacja: Poznań / Konin

Postprzez Ułan świętokrzyski » 5 mar 2008, o 20:00

Panowie! A wiecie ci to było w 1977 roku w Zbrosławicach załozyć na głowę rogatywkę mir Marka Roszczynialskiego z ostatniego rocznika 1939 z SP w Grudziądzu! W 1966 roku dane mu było jeszcze prowadzić pluton w barwach 2 PU Grochowskich na defiladzie w Warszawie z okazji obchodów 1000 pańswta polskiego.
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez Widdowmaker » 11 mar 2008, o 02:18

Widdowmaker
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 188
Dołączył(a): 13 lis 2007, o 18:02

Postprzez Ułan świętokrzyski » 11 mar 2008, o 08:18

No Kolego! Brakuje słów! Pompgłeś mi przenieść sie na chwilkę do lat dzieciństwa i na mgnienie oka zobaczyć Marka Roszczynialskiego! Dłuznikiem Twoim jestem!
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez Widdowmaker » 11 mar 2008, o 12:05

Biały otok?
Ale robi wrażenie :)
Widdowmaker
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 188
Dołączył(a): 13 lis 2007, o 18:02

Postprzez Piotrek » 11 mar 2008, o 13:09

Ależ to musiało na żywo wyglądać ! Co by nie mówić o PRL'u to jedno trzeba przyznać... parafrazując Stefana "Siarę" Siarzewskiego z Kilera - mieli rozmach sk.....syny ;)
Avatar użytkownika
Piotrek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1837
Dołączył(a): 17 gru 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kalisz, Poznań

Postprzez Ułan świętokrzyski » 11 mar 2008, o 13:32

No prawdę Piotrek rzekłeś! A ja przypomnę że wszsytkie filmy o tematyce ostatniej wojny i inne w konwencji batalistyki historycznej powstały w tamtym niesłusznym systemie! Dopiero "Katyń" Wajdy po 18 latach od obalenie systemu! Dlaczego? A kto teraz zainwestuje w takie tematy jak np. wojna 1920 roku i bitwa pod Komarowem? Bardzo przykre ale prawdziwe! Lepiej o gangsterach ze stoplicy! Rewia Kawalerii juz nie istnieje a były dwa lata temu dwie - Glinnik i Wilanów! A zresztą szkoda gadać...
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez elmijakke » 11 mar 2008, o 20:15

Chciałbym tylko zaznaczyć, że przed 1989 to żadnej rewii nie było, bo byłaby antysystemowa...wtedy były festyny Trybuny Ludu z okazji 22 lipca na które z radością jako dziecko chodziłem, bo można było kupić czekoladę albo coca colę hehe. Przyczyną braku rewii pokazów i znikomego zainteresowania tzw społeczeństwa kawalerią jest właśnie te cholerne 40 lat komuny, która robiła co mogła żeby tych dzielnych ludzi z naszej świadomości wymazać. To prawda, że większość filmów batalistycznych powstała w okresie komuny, ale pamiętajmy, że albo były zakłamane, albo coś przemilczały (nie mówię tutaj o wartościach artystycznych bo nie o to w moim poście chodzi), a o 1920 roku to raczej tylko jakiś fantasta mógł myśleć :twisted: Tyle tych filmów o wrześniu powstało, a bolszewika najeźdźcy (o przepraszam nie najeźdźcy tylko wyzwoliciela zachodnie Ukrainy i Białorusi :twisted:) jakoś nie uwidzim... Mimo całego szacunku dla Wajdy myślę, że Katyniem (chwała mu za ten film) spłacał także swój wcześniejszy kardynalny błąd (słynna szarża na czołgi - de facto podtrzymywał w Lotnej główne założenia propagandy Goebbelsowskiej). Wydaje mi się, że w tej chwili tylko wyedukowany widz może swobodnie oglądać produkcję z tamtego okresu, bo inaczej jeszcze gotów uwierzyć, w te wszystkie bzdury rodem z Czterech Pancernych. Przeważnie temat września miał uwypuklać krach zgniłego o anachronicznego kapitalizmu polskiego i jego symbolu czyli kawalerii z sanacyjnym oficerem na czele.....)
Avatar użytkownika
elmijakke
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1150
Dołączył(a): 8 sty 2007, o 19:27
Lokalizacja: 1 pułk szwoleżerów

Postprzez Ułan świętokrzyski » 11 mar 2008, o 23:04

Wszystko prawda ale przecież wiesz, ze nie o to mi chodziło! Wiele refleksji pośrednio zwiazanych z tym tematem zawarłem w dyskusji o wychowaniu patriotycznym! Szukam odpowiedzi na pytanie dlaczego w III RP do tej pory nikt nie nakręcił serialu o powstaniu warszawskim, o brawurowych akcjach AK ( bo według Ciebie to chyba "Zamach" był tendencyjny). Nie nakręcono żadnego triumfu z 1920 roku, walki o Lwów itd itd. Dlaczego Rewii w Wilanowie nie ma to Ty chyba wiesz lepiej ode mnie, dlaczego Ani PiS ani PO podczas swoich konwencji nie uczciły minutą ciszy pamięci gen. Antoniego Hedy "Szarego"? Bo to teraz nie jest w naszym kraju najważniesze! I możemy sobie gdybać i wymieniać sie poglądami, ale przcież

Trzeba z żywymi naprzód iść
Po życie sięgać nowe,
A nie w uwiedłych laurów liść
Z uporem stroić głowę...

Tak znów myśli większość szczególnie młodszego pokolenia! Czas leczy rany i zaciera pamięć. Bedziemy dalej działać i robić swoje w naszych kawaleryjskich enklawach! Ale ...

My nie cofniemy życia fal,
Nic skargi nie pomogą!
Daremne gniewy, próżny żal!
Świat pójdzie własną drogą!
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez Piotrek » 14 mar 2008, o 10:51

A tak wracając jeszcze do tematu terminów realizacji zamówień... Właśnie kończę lekturę książki gen. Franciszka Skibińskiego "Ułańska młodość". Autor był ułanem 1 Pułku Ułanów Krechowieckich, 14 Pułku Ułanów Jazłowieckich, 3 Pułku Strzelców Konnych, a we wrześniu 1939 r. oficerem sztabowym 10 Brygady Kawalerii Pancernej płk. Maczka. Kiedy po ukończonych studiach w Wyższej Szkole Wojennej dostał przydział do 10 Brygady Kawalerii (jeszcze nie zmotoryzowanej wtedy), złożył wniosek o pozwolenie na powrót do braw 14 Pułku Ułanów. Otrzymawszy zgodę, wysłał z Rzeszowa do Wilna kartkę z zamówieniem na rogatywkę. Przyszła w ciągu 6 dni od daty wysłania zamówienia. Z Rzeszowa do Wilna w 1938 r. w 6 dni !! Ja mam z poznańskiego Piątkowa na Dębiec do Hero jakieś 10 km i trwało to 2 tygodnie :)
Avatar użytkownika
Piotrek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1837
Dołączył(a): 17 gru 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kalisz, Poznań

Postprzez Major » 14 mar 2008, o 12:23

Z Elbląga do Poznania też nie jest daleko, a na rogatywkę czekam od września czy ktoś pobije mój rekord! (chwała ci Hero, że dzięki wam jestem rekordzistą! ) Pozdrawiam Major.
Avatar użytkownika
Major
Ułan V
Ułan V
 
Posty: 45
Dołączył(a): 15 gru 2007, o 17:28
Lokalizacja: Elbląg

Postprzez myta2 » 14 mar 2008, o 18:33

tak to jest z monopolistami..... Drodzy Panowie.
Avatar użytkownika
myta2
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 926
Dołączył(a): 4 paź 2007, o 22:32
Lokalizacja: Swarzędz k.Poznania

Postprzez ułan rymarz » 16 mar 2008, o 15:19

TAK monopolisci ktorzy zeruja na polskim patriotyzmie na ludziach co chcca bawic sie w rekonstrukcjie polkiego wrzesniowego wojska . Od jakiegos czasu obserwuje co dzieje sie na alegro polskie gadgety osiagaja kosmiczne ceny mowie tez o orginałach i o kopiach ale nic nie przebija kosztow sprzetu niemieckiego gdzie kompletne ubranie szweja na rok 1945 zamknie sie w 1000pln a klient jest objuczony sprzetem jak muł bagieny .A polski gdzie kompletny mundur nie wiem czy zamknie sie w 2000pln a i sprzet moze 2 tyle i jak w tym kraju ma byc dobrze gdzie mlody czlowiek ktory chce zaczac zabawe w reko po krotkim wertowaniu alegro zaczyna kupowac szwabskie gadgety bo taniej kolorowiej i ciekawiej moze i bardziej zalatuja ideologia .Jak zawsze na czoło zaczyna sie wysuwac polska mentalnosc jak tu rodaka wydymac na kase proste uderzyc w jego patriotyzm i historie . Jesli kogos obraziłem to prosze o przebaczenie

[/i]
ułan rymarz
Ułan IV
Ułan IV
 
Posty: 39
Dołączył(a): 5 paź 2007, o 12:53

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Umundurowanie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 26 gości

Tablice Ramki Reklamowe Aluminiowe Plastikowe, Agencja Fine, Staropolska, Projekty Domów Drewnianych, Projekty Domów Drewnianych, Noclegi Gorce, Ramki Aluminiowe, Stojaki na foldery, Ramki Plastikowe, Stojaki z plexi, Ramki Reklamowe, Stojaki Plakatowe, Potykacze, stojaki, tablice, ramki, akcesoria reklamowe, Stojaki i tablice przymykowe, Tablice przymykowe OWZ, Stojaki Typu A Potykacze, ¦ciana prezentacyjna, Stojaki plakatowe, Stojaki plakatowe niskie, Stojaczki plakatowe, Stojaki plakatowe Wysokie, Stojaki na plakat i foldery Niskie, Stojaki na plakat i foldery Wysokie, Ramki reklamowe, Ramki sprężynkowe, Ramki aluminiowe, Ramki plastikowe, Stojaki i wieszaki na foldery, Wieszaki na foldery, Stojaki na foldery Niskie, Stojaki na foldery Wysokie, Wyroby z PCV i plexi, Stojaki i tabliczki z plexi, Kieszenie plakatowe z PCV bezbarwnego, Akcesoria reklamowe, Informacja przydrzwiowa,
cron