Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies. Wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.

Foto galeria - wzór mondurowy i wyposażenia

Dyskusja na temat umundurowania.

Moderatorzy: Staszek, Moderatorzy

Postprzez Lookas » 29 lut 2008, o 11:48

atyl napisał(a):Odpowiem jak jeden generał z CK armii:
"Czemu warta nie ogolona i wygląda jak stado szympansów hę?"
I gdzie wojsko podziało pas, zabrał profos, żebyś się w anclu nie powiesił, na szczęscie nie masz sznurowadeł przy długich butach, ale to nic, bo można wykorzystać troki od kaleson i bryczesów. :lol:


i dla jasności...... o jakim wojsku mówisz:)?? Bo jeśli nie czujesz dystansu do swojego hobby, to moze warto o tym pomyslec??

Bez urazy:)
POZDROWIENIA
Avatar użytkownika
Lookas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1194
Dołączył(a): 22 maja 2006, o 14:13
Lokalizacja: Poznań/Iwno

Postprzez atyl » 29 lut 2008, o 12:12

Mówię o wojsku i hobby z poczuciem humoru i dystansem zarówno do własnej osoby jak i rzeczy, które robię. I jeżeli mam coś promować, to to, co jest wykonane dobrze. Możliwe, że ktoś to odczytał inaczej , ale wstawienie :lol: przez Piotrka traktuję również jako takie same podejście i nie podejrzewam go o jakieś obrażalstwo.
I szyjcie mundury gdzie chcecie, ale przy bogactwie wiedzy na ten temat niech te mundury wyglądają.
Pozdrawiam :wink:
Avatar użytkownika
atyl
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 126
Dołączył(a): 14 kwi 2006, o 20:15

Postprzez pulkownik » 29 lut 2008, o 17:08

Atyl !
tak trzymaj ! fason musi być. Uczymy się wszyscy i dobra krytyka jest naprawdę wiele warta. Skoro już wydajemy kasę na ... to zróbmy to z sensem. Sam mam milion błedów i dziękuje każdemu kto mi je wytyka.
A temat ? WZÓR MUNDUROWY !!! czyż nie tu jest miejsce na...szukanie właściwego detalu?
Pozdrawiam.
pulkownik
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 615
Dołączył(a): 4 sie 2006, o 18:22
Lokalizacja: Komarów

Postprzez Ułan świętokrzyski » 29 lut 2008, o 19:49

Skąd takie wiadomości na temat cen munduru? Faktycznie strzeliłem błąd! Całkowity koszt munduru 800 zzł: materiał , podszewka, guziki, obszycia kołnierzyka, monogram na naramiennikach - 400 zł - to mu dostarczamy. Karwiec za szycie kompletu bierze 400 zł. Razem dopiero jest 800 zł Sorry! Mea culpa! :oops:
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez Piotrek » 29 lut 2008, o 20:41

To już lepiej, bo mnie przestraszyłeś tą ceną :)
Avatar użytkownika
Piotrek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1837
Dołączył(a): 17 gru 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kalisz, Poznań

Postprzez myta2 » 29 lut 2008, o 21:07

Fakt że kołnieżyk ani WZ19 ani 36, ale chwilunia przyglądałem się zdjęciom przedstawionym przez Atyla i tam tak wszystko hiper???? tam takie idealne??????? kolego Atyl krytyka jak najbardziej, min. po to to forum ale najpierw dostrzeż belke w swym oku zanim u bliźniego swego drzazgę!!!!!!! Po kilku miesiącach wytężonego czytania forum widać jak świecisz wiedzą (to fakt) widać że nie jedną książkę przeczytałeś prawda. Ale zapamiętaj to już 4 a może 5 RP nie druga, a my nie będziemy nigdy tamtymi kawalerzystami, to już przeszłość możemy tylko próbować wyglądać jak oni.
a ponadto pamiętaj (zapewne niejedną lekturę pochłonełeś i nie jedną opowieść usłyszałeś) więc wiesz że mało która formacja w IIRP "kombinowała" tak jak kawaleria by coś tam było nie w zgodzie z WT czy regulaminem (bo to było fajnie jak szła kawaleria i było ją słychać, pobrzękiwala czy coś, furażerki w 39????? itd.)
Atyl nie szukaj ideału bo go nie ma i nieważne czy szył Lancier czy też MH czy inny krawiec, tak szczerze fanatycy regulaminów poczytajcie dobrze wspomnienia z września, czy żołnieżowi ważne było czy ginie w mundurze co ma kołnieżyk rozchodzący się czy schodzący, ważna była suwerenna Polska a nie "kolejny pasek przesunięty o 2 cm za daleko lub wykonany ze skóry o gr. 2 mm lub 7mm) Co nie zmienia faktu że kawaleria musiała wyglądać!!!!!!
Avatar użytkownika
myta2
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 926
Dołączył(a): 4 paź 2007, o 22:32
Lokalizacja: Swarzędz k.Poznania

Postprzez atyl » 29 lut 2008, o 21:16

Drogi Atylu...........podziwiając Twoją wiedze teoretyczną, niestety odnoszę wrazenie, ze wiesz wszystko patrzac na jedną fotografię:) Co czyni Ciebie niemalże jasnowidzem jesli nie cudotwórcą. Co wiecej..........opierasz swoje uwagi tylko na fotografiach:) A fotografie bywaja złudne. Zdajesz sobie sprawe, ze czasem wystarczy podciagnac spodnie i juz wygladaja inaczej:)

Co do pokrzykiwań.......brzmia jak czepianie pijanego Sierżanta. Podejrzewam, ze nie jestes pierwszym sprawiedliwym i także masz swoje grzeszki. Jak choćby opisywane przez Ciebie rabanie szabla krzaczków przy porzadkach działkowych. Rozumiem, ze jestes fanem Lanciera (któremu nie odbieram fachowosci ani znawstwa tematu) ale.....Twoje uwagi oparte sa na na trzech słabych fotografiach:) To troche mało do konstruktywnej oceny:)

Żeby nie było niedomówień trochę historii:
Na moim avatarze widnieje kurtka i spodnie sukienne uszyte przez Lanciera o "numerze fabrycznym 2" przed 4 laty. Wtedy wszyscy jeździli w KBW i byli szczęśliwi. To ile prób, namawiania, studiów itd to trwało to wiem tylko ja , Michał i jeszcze parę osób. To samo dotyczy butów juchtowych. pamiętam jak na zlocie w Glinniku zachwycano się kurtkami i od tego momentu p. Robert ma problem nie z zamówieniami, tylko z tym jak obszyć ta rzeszę ludzi obstalowujących umundurowanie. Jeżeli Ci wygodnie to jestem fanem Lanciera, Barskiego, Pydy, Sobuckiego, a zaciętym wrogiem Ars Bolit, Hero, i innych partaczy. Co wcale nie musi oznaczać, że nie ma w Polsce innych wykonawców godnych polecenia. Ja polecam tych powyższych i wynika to po prostu z paru lat poszukiwań i prób.
Dzisiaj te szlaki są już dawno przetarte, ale widzę, ze niektórzy z uporem maniaka mając otwarte drzwi próbują dalej wybijać dziurę w ścianie.
Wiedza czy niemalże jasnowidztwo jest wynikiem czasu poświęconego na hobby, książki, regulaminy, zdjęcia, rozmowy, przemyślenia, próby na żywo w sumie z przerwami jakieś 35 lat.
A moja przedostatnia wypowiedź miała brzmieć właśnie w stylu "pokrzykiwania pijanego sierżanta" z lekką nutą humoru, ale widać dotknąłem jakiegoś czułego punktu. Tylko, że Piotrek, bez pasa, z meszkiem na twarzy naprawdę sprawia wrażenie jakby wyszedł z aresztu. Na pocieszenie ja i moi koledzy również mamy zdjęcia w jeszcze gorszym stanie lub miną i jakoś podczas oglądania zdjęć można pośmiać się z siebie i nikt nie robi z tego tragedii.
I nie tłumaczcie, że była bieda, że kombinowano w pułkach, to i teraz będziemy kombinować i tworzyć nowe wzory, bo jestem świadomy różnorodności wyposażenia, łatania braków i tego, że regułą był brak reguł, ale pomimo biedy oddziały wyglądały w miarę jednakowo, a jeżeli mamy zajmować się odtwóstwem, to róbmy to z trendami wtedy obowiązującymi. Jeżeli zaczniemy teraz jeszcze wprowadzać jakieś swoje innowacje to już nie będzie rekonstrukcja, a operetka.
Ostatnio edytowano 29 lut 2008, o 21:57 przez atyl, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
atyl
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 126
Dołączył(a): 14 kwi 2006, o 20:15

Postprzez pulkownik » 29 lut 2008, o 21:44

Panowie ! Jeśli jest wzór, to po to by do niego się stosować. Zobaczmy jak wyglądała jeszcze kilka lat temu KO a jak teraz. Co rok jest lepiej. Ale lepiej jest dlatego, że wiele formacji stosuje się do określonych zasad. Jeśli każdy z nas wystąpi w innym kolorze innym mundurze ..to będzie to kolaż ( nie mylić z kolarzem) a nie ...kawaleria.
Powtarzam, jeśli już coś zamawiamy, róbmy to jak najwierniej z WT. Osobiście mam wiele braków, które małymi krokami staram się eliminować. Jednak wiem, że wiele osób przeszło już tą drogę i możemy uczyć się na ich błędach. Nie chodzi tu o czepliwość a o zwykłą dbałość, nic więcej !!! Przypomina mi się moja Babcia, która zawsze mnie pytała czy zupa nie jest za słona. Gdy ja mówiłem, że tak ona w złości muczała „ a co ty się na tym znasz „
To nie jest rewia mody !!!
pulkownik
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 615
Dołączył(a): 4 sie 2006, o 18:22
Lokalizacja: Komarów

Postprzez Ułan świętokrzyski » 1 mar 2008, o 00:31

No proszę! Temat niespodziewanie rozwinął się nad podziw! Aż serce rośnie! Sam sie dużo ucze przy tej okazji! Ale czy zawsze diabeł musi tkwić w szczegółach np. mundurowych? Pamietajmy że te szczególy są najważniejsze dla nas samych! Przy wzajemnym ocenianiu swoich mundurów przy każdej okazji wzajemnego obcowania! Pamietajmy jedank, ze przeciętnego zwykłego naszego rodaka nie cieszy wiernie oddany zgodnie z WT mundur wz 36, tylko w ogóle widok chłopa w mundurze na koniu! Cokolwiek czynimy w tym kierunku, czynimy dla własnego sumienia, bo my musimy jak najlepiej i najdokładniej. Ale jak wielu współczesnym rodakom to wpoimy - zastanówmy się! Wiem wiem! Że tak trzeba i takie jest nasze powołanie! Ale nie traćmy czasu na wzajemne połajanki! Niech każdy szyje tak jakie ma możliwości! A z czasem poprawia wszelkie niedoróbki i niedociągniecia! Musimy po prostu liczyc tylko n asiebie!
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez myta2 » 1 mar 2008, o 01:09

musimy liczyćtylko na siebie....
tak jak brygady kawalerii w wrześniu....!
Avatar użytkownika
myta2
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 926
Dołączył(a): 4 paź 2007, o 22:32
Lokalizacja: Swarzędz k.Poznania

Postprzez Ułan świętokrzyski » 1 mar 2008, o 11:51

No może nie aż tak, ale porównanie dobre! Przy tym całym cyrku na szczytach władzy może wreszcie naród zacznie sięgać do korzeni! Ale nie liczmy na spontaniczny zryw w tym kierunku! Najbardziej aktywni zawodowo opuscili ten nasz kraj! I kto wie czy na emigracji nie zxaczną powstawać nowe wspólczesne środowiska kawaleryjskie! Tym bardziej, że jeszcze żyje tam wielu prawdziwych przedwojennych ułanów. A może oni z dala od tego naszego narodowego jazgotu nadaliby nową, prawdziwie duchowo kawaleryjską treść takim poczynaniom?
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez Piotrek » 1 mar 2008, o 21:05

Nie sądziłem, że chęć pokazania nowo odszytego munduru wywoła aż takie emocje... Po prostu cieszę się bardzo, że udało mi się w końcu, w miarę szybko, dorobić pierwszego, własnego munduru sukiennego. Poprzednio miałem tylko KBW. No to skoro jest taki wątek - Wzór mundurowy i wyposażenia - to pomyślałem że się pochwalę. Nie dlatego, żeby komuś go za wzór dawać, a raczej zebrać opinię. Od Atyla raczej baty zebrałem :) , ale nie o same zachwyty mi przecież chodziło, a o ocenę raczej. A to że na zdjęciach wystąpiłem nieogolony i bez pasa... Pasa nie mam jeszcze, a nie sądziłem że ktoś będzie oceniał mój wygląd a nie mundur. Następnym razem, na wszelki wypadek pokażę tylko buty... No i wyrobu Pana Barskiego chyba raczej nikt nie skrytykuje :)
Avatar użytkownika
Piotrek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1837
Dołączył(a): 17 gru 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kalisz, Poznań

Postprzez Lookas » 2 mar 2008, o 00:14

nie bądź taki pewny:) Mozliwe, ze przy Twoim "pechu" buty tez beda wyglądały nie tak, jak trzeba:)
Avatar użytkownika
Lookas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1194
Dołączył(a): 22 maja 2006, o 14:13
Lokalizacja: Poznań/Iwno

Postprzez Łuki » 2 mar 2008, o 11:27

Lookas napisał(a):nie bądź taki pewny:) Mozliwe, ze przy Twoim "pechu" buty tez beda wyglądały nie tak, jak trzeba:)

Zostaw chłopaka w spokoju. I tak ma już przerąbane z wyborem :-) Jak weźmie juchtówki to Jarek mu nie da spokoju a jak weźmie oficerki to podpadnie nam :-D
Avatar użytkownika
Łuki
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 283
Dołączył(a): 16 lip 2007, o 16:04
Lokalizacja: Poznań / Konin

Postprzez Ułan świętokrzyski » 2 mar 2008, o 15:43

Za pozwoleniem! Sam od roku odkładam na juchtówki! Będę w nich jeździł na codzień!
A zawsze będę zakładał do wyposażenia polowegio! A poza tym ma mam dużo wyrozumienia dla początkujących w tej branzy bo nie tak dawno sam zaczynałem!
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Umundurowanie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

Tablice Ramki Reklamowe Aluminiowe Plastikowe, Agencja Fine, Staropolska, Projekty Domów Drewnianych, Projekty Domów Drewnianych, Noclegi Gorce, Ramki Aluminiowe, Stojaki na foldery, Ramki Plastikowe, Stojaki z plexi, Ramki Reklamowe, Stojaki Plakatowe, Potykacze, stojaki, tablice, ramki, akcesoria reklamowe, Stojaki i tablice przymykowe, Tablice przymykowe OWZ, Stojaki Typu A Potykacze, ¦ciana prezentacyjna, Stojaki plakatowe, Stojaki plakatowe niskie, Stojaczki plakatowe, Stojaki plakatowe Wysokie, Stojaki na plakat i foldery Niskie, Stojaki na plakat i foldery Wysokie, Ramki reklamowe, Ramki sprężynkowe, Ramki aluminiowe, Ramki plastikowe, Stojaki i wieszaki na foldery, Wieszaki na foldery, Stojaki na foldery Niskie, Stojaki na foldery Wysokie, Wyroby z PCV i plexi, Stojaki i tabliczki z plexi, Kieszenie plakatowe z PCV bezbarwnego, Akcesoria reklamowe, Informacja przydrzwiowa,
cron