Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies. Wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.

Foto galeria - wzór mondurowy i wyposażenia

Dyskusja na temat umundurowania.

Moderatorzy: Staszek, Moderatorzy

Postprzez Widdowmaker » 27 lut 2008, o 23:18

Dla mnie bomba :) Ale co ja tam wiem o kawalerii :)
Widdowmaker
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 188
Dołączył(a): 13 lis 2007, o 18:02

Postprzez Piotrek » 28 lut 2008, o 15:58

Dzisiaj rano o godz. 10 odbyłem pierwszy test nowych spodni. Żadnych problemów nie stwierdzono. Nic nie pękło, nic nie obtarło. Karwasze bardzo fajnie trzymają się siodła, miękko się siada.
Avatar użytkownika
Piotrek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1837
Dołączył(a): 17 gru 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kalisz, Poznań

Postprzez atyl » 28 lut 2008, o 18:21

Piotrek
Ja bym tego krawca pognał batem, czy on widział warunki techniczne, czy zrobił po swojemu?
Ewidentnie sp... kołnierz, który wygląda jak wz 19 z lat 20tych, powinien wyglądać tak
http://www.grochowscy.pl/images/galeria ... rowski.jpg ,a nie tak
http://www.grochowscy.pl/images/galeria ... iewicz.jpg (to akurat kurtka kroju francuskiego), górny guzik powinien chować się pod rozchyleniem kołnierza, dolne kieszenie wszyte skośnie, ale to może tylko złudzenie.
Spodnie też uszyte na wzór niemiecki, a powinny wyglądać tak
http://www.grochowscy.pl/images/galeria ... alne/5.jpg
lub w przypadku rekonstrukcji np tak
http://picasaweb.google.com/aljasinski/ ... 5038188866
Avatar użytkownika
atyl
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 126
Dołączył(a): 14 kwi 2006, o 20:15

Postprzez Piotrek » 28 lut 2008, o 20:29

Wreszcie jakiś krytyczny komentarz :) Dzięki za uwagi Atyl.

Jeśli chodzi o kołnierz, to jest trochę nie taki na własne życzenie. Chcieliśmy, żeby był trochę wyższy no i nie wyszło to szczęśliwie. Idzie do poprawki, za którą niestety trzeba będzie zapłacić. Też mi trochę dziwnym się wydaje, że nie schodzi się prawidłowo. Wszyli nam trzecią, dużą haftkę, która go zbiera, bo inaczej rozłaziłby się jeszcze bardziej. Były w ogóle takie haftki, czy to po prostu jakiś współczesny wynalazek?

Generalnie, zawieźliśmy do Mundurów Historycznych WT zarówno kurtki jak i spodni, mówili że mają i znają, ale coś nie do końca im dowierzam. Spodnie chcieli uszyć początkowo bez górnej listwy powyżej pasa i bez "v" na z tyłu, dopiero na wyraźną prośbę to zrobili. Może na zdjęciu tak "po niemiecku się układają" w rzeczywistości nie mają takiej dużej "bombki". Kieszenie w kurtce nie są wszyte skośnie, są prosto. Nie zrozumiałem, czy miałeś na myśli że prawidłowo powinno być skośnie, czy prawidłowo?

[ Dodano: Czw Lut 28, 2008 7:35 pm ]
A tak w ogóle, to wystawili ostatnio mundury, używając naszych jako wzorów i zawołali za komplet (kurtka z obszyciami, furażerka i spodnie ze skórzanymi karwaszami) 800 zł. Ciekawostką jest to, że skóry na karwasze nie mają, musieliśmy sami załatwiać, więc nie wiem jak to wycenili sobie :) My płaciliśmy 590 zł z furażerką tydzień temu, nie wiedziałem że ceny tak skoczyły piątku :)
Avatar użytkownika
Piotrek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1837
Dołączył(a): 17 gru 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kalisz, Poznań

Postprzez Ułan świętokrzyski » 28 lut 2008, o 22:14

No to i tak niedrogo. W Warszawie u prywatnych krawców cena jest ponad dwukrotnie wieksza! My płacimy od kurtki i spodni u naszego krawca po 800 zł już ponad rok! Furażerka i czapka płacone osobno.
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez Piotrek » 28 lut 2008, o 22:51

Dwukrotnie drożej za sukienny wz 36 ?! Ała !!!
Avatar użytkownika
Piotrek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1837
Dołączył(a): 17 gru 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kalisz, Poznań

Postprzez elmijakke » 28 lut 2008, o 23:00

Ułan z Pacanowa napisał(a):No to i tak niedrogo. W Warszawie u prywatnych krawców cena jest ponad dwukrotnie wieksza! My płacimy od kurtki i spodni u naszego krawca po 800 zł już ponad rok! Furażerka i czapka płacone osobno.

A skąd te wiadomości? Hę? Ja zapłaciłem za spodnie 250 (z karwaszami), kurtka 550 zł + 70 zł furażekra - "prywatny" warszawski krawiec - Robert Piskorz :wink:. 3 przymiarki, wszystko leży jak ulał...
Ostatnio edytowano 28 lut 2008, o 23:18 przez elmijakke, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
elmijakke
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1150
Dołączył(a): 8 sty 2007, o 19:27
Lokalizacja: 1 pułk szwoleżerów

Postprzez Piotrek » 28 lut 2008, o 23:03

No właśnie też mi sie wydawało, że Lancier jest z tych droższych bo bierze za kurtkę 550 zł ale żeby ponad 800 zł za komplet kasować...
Avatar użytkownika
Piotrek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1837
Dołączył(a): 17 gru 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kalisz, Poznań

Postprzez myta2 » 28 lut 2008, o 23:52

atyl napisał(a):Piotrek
Ja bym tego krawca pognał batem, czy on widział warunki techniczne, czy zrobił po swojemu?
Ewidentnie sp... kołnierz, który wygląda jak wz 19 z lat 20tych, powinien wyglądać tak
http://www.grochowscy.pl/images/galeria ... rowski.jpg ,a nie tak
http://www.grochowscy.pl/images/galeria ... iewicz.jpg (to akurat kurtka kroju francuskiego), górny guzik powinien chować się pod rozchyleniem kołnierza, dolne kieszenie wszyte skośnie, ale to może tylko złudzenie.
Spodnie też uszyte na wzór niemiecki, a powinny wyglądać tak
http://www.grochowscy.pl/images/galeria ... alne/5.jpg
lub w przypadku rekonstrukcji np tak
http://picasaweb.google.com/aljasinski/ ... 5038188866


Atyl, słusznie kurtka mundurowa WZ19 miała dolne kieszenie skośne (ale tylko żołnierskie), oficerskie miały proste kieszenie. Jeżeli zas idzie o kołnierzyk, to w WZ19 jeston faktycznie znacznie wyższy i po zapięciu musi się schodzić niemalze na styk.
Avatar użytkownika
myta2
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 926
Dołączył(a): 4 paź 2007, o 22:32
Lokalizacja: Swarzędz k.Poznania

Postprzez Cezar » 29 lut 2008, o 10:54

elmijakke napisał(a):
Ułan z Pacanowa napisał(a):No to i tak niedrogo. W Warszawie u prywatnych krawców cena jest ponad dwukrotnie wieksza! My płacimy od kurtki i spodni u naszego krawca po 800 zł już ponad rok! Furażerka i czapka płacone osobno.

A skąd te wiadomości? Hę? Ja zapłaciłem za spodnie 250 (z karwaszami), kurtka 550 zł + 70 zł furażekra - "prywatny" warszawski krawiec - Robert Piskorz :wink:. 3 przymiarki, wszystko leży jak ulał...


Popieram w całej rozciągłości, u Lancera może i troszkę drożej ale zna się na tym doskonale i nie trzeba później robić poprawek, naprawdę polecam gościa.
Avatar użytkownika
Cezar
Ułan V
Ułan V
 
Posty: 47
Dołączył(a): 2 lis 2007, o 22:44
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez atyl » 29 lut 2008, o 11:21

Ta trzecia haftka to porażka, były dwie od tyłu i jeżeli kołnierz jest dobrze wykrojony z "półokręgu", to układa się jak trzeba, tak jak na zdjęciach. Kieszenie dolne powinny być proste. Spodnie najprawdopodobniej za mocno wyprofilowane (ja to nazywam po niemiecku lub rosyjsku), polskie były lekko zwężające się i układają się jak na zdjęciach z rekonstrukcji, bądź tym archiwalnym.
A w ogóle to wyglądasz na tym zdjęciu jak aresztant :lol: .
Avatar użytkownika
atyl
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 126
Dołączył(a): 14 kwi 2006, o 20:15

Postprzez Piotrek » 29 lut 2008, o 11:22

Kurtka ma kieszenie wszyte prosto, a co do kołnierza to miałem wątpliwości z tą trzecią haftką. A spodnie chyba tak po prostu ułożyłem do zdjęcia, normalnie nie wyglądają tak "z niemiecka". Zerknij za to na wyroby Mundurów Historycznych wystawione na allegro, chyba ze dwa dni temu - Kurtka M - 36 i Kurtka - M 19, chyba tak to nazwali. Tam dopiero zobaczysz gabardynę uszytą po niemiecku :)

Widzę, że stało się to, czego się obawiałem... Myślałem początkowo o szyciu o Lanciera, ale tutaj było wygodniej, bliżej na przymiarki (jakieś 5 min od domu) i taniej. No i się zemściło...

Czemu jak aresztant?
Avatar użytkownika
Piotrek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1837
Dołączył(a): 17 gru 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kalisz, Poznań

Postprzez atyl » 29 lut 2008, o 11:30

Odpowiem jak jeden generał z CK armii:
"Czemu warta nie ogolona i wygląda jak stado szympansów hę?"
I gdzie wojsko podziało pas, zabrał profos, żebyś się w anclu nie powiesił, na szczęscie nie masz sznurowadeł przy długich butach, ale to nic, bo można wykorzystać troki od kaleson i bryczesów. :lol:
Avatar użytkownika
atyl
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 126
Dołączył(a): 14 kwi 2006, o 20:15

Postprzez Lookas » 29 lut 2008, o 11:46

Drogi Atylu...........podziwiając Twoją wiedze teoretyczną, niestety odnoszę wrazenie, ze wiesz wszystko patrzac na jedną fotografię:) Co czyni Ciebie niemalże jasnowidzem jesli nie cudotwórcą. Co wiecej..........opierasz swoje uwagi tylko na fotografiach:) A fotografie bywaja złudne. Zdajesz sobie sprawe, ze czasem wystarczy podciagnac spodnie i juz wygladaja inaczej:)

Co do pokrzykiwań.......brzmia jak czepianie pijanego Sierżanta. Podejrzewam, ze nie jestes pierwszym sprawiedliwym i także masz swoje grzeszki. Jak choćby opisywane przez Ciebie rabanie szabla krzaczków przy porzadkach działkowych. Rozumiem, ze jestes fanem Lanciera (któremu nie odbieram fachowosci ani znawstwa tematu) ale.....Twoje uwagi oparte sa na na trzech słabych fotografiach:) To troche mało do konstruktywnej oceny:)

A żeby było jasne.....sam tez zamówiłem tam mundur i z paru detali nie jestem do końca zadowolony. Tyle, ze (nomen omen) "tak krawiec kraje, jak mu materii staje" a cena, jaką zaproponowano była do przyjecia. Jesli uznam,ze mundur wymaga poprawek, zlecę je i po sprawie.

A co do ganiania batem...... może czasem warto przemyslec co sie pisze:)
Avatar użytkownika
Lookas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1194
Dołączył(a): 22 maja 2006, o 14:13
Lokalizacja: Poznań/Iwno

Postprzez Piotrek » 29 lut 2008, o 11:47

Oj, chciałem tylko pokazać mundur i zebrać opinie na jego temat. To że ja niefotogeniczny jestem to wiem :) Ale będę pamiętać i następnym razem się ogolę, albo sam mundur wystawię. Pasa jeszcze nie mam, butów z resztą też, jestem na etapie zamawiania. Tamto na zdjęciu to sztyblety i czapsy
Avatar użytkownika
Piotrek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1837
Dołączył(a): 17 gru 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kalisz, Poznań

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Umundurowanie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości

Tablice Ramki Reklamowe Aluminiowe Plastikowe, Agencja Fine, Staropolska, Projekty Domów Drewnianych, Projekty Domów Drewnianych, Noclegi Gorce, Ramki Aluminiowe, Stojaki na foldery, Ramki Plastikowe, Stojaki z plexi, Ramki Reklamowe, Stojaki Plakatowe, Potykacze, stojaki, tablice, ramki, akcesoria reklamowe, Stojaki i tablice przymykowe, Tablice przymykowe OWZ, Stojaki Typu A Potykacze, ¦ciana prezentacyjna, Stojaki plakatowe, Stojaki plakatowe niskie, Stojaczki plakatowe, Stojaki plakatowe Wysokie, Stojaki na plakat i foldery Niskie, Stojaki na plakat i foldery Wysokie, Ramki reklamowe, Ramki sprężynkowe, Ramki aluminiowe, Ramki plastikowe, Stojaki i wieszaki na foldery, Wieszaki na foldery, Stojaki na foldery Niskie, Stojaki na foldery Wysokie, Wyroby z PCV i plexi, Stojaki i tabliczki z plexi, Kieszenie plakatowe z PCV bezbarwnego, Akcesoria reklamowe, Informacja przydrzwiowa,
cron